< chcemiecstrone.pl />

strony internetowe | programowanie | web development

< chcemiecstrone.pl />

strony internetowe | programowanie | web development

Oprócz stron internetowych, tworzymy też oprogramowanie

Jakie oprogramowanie wytwarzamy?

Tworzymy tzw. aplikacje webowe, czyli działające w Internecie. Są to aplikacje, do których można mieć dostęp z dowolnego miejsca, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Zaliczają się do nich systemy zarządzania treścią, zarządzenie usługami, klientami oraz wszelkiego rodzaju innymi danymi. Najczęściej są to aplikacje typu "CRUD" (wyjaśnienie), czyli umożliwiające przechowywanie, przetwarzanie i edytowanie danych.

Jakiego typu aplikacje?

Wszelkiego - wszystko zależy od Państwa potrzeb. Mogą do być programy do zarządzania bazą pracowników/usług/produktów lub np. aplikacja monitorująca konkurencję i ich ofertę (przydatne dla sklepów Internetowych), może to też być aplikacja do tworzenia baz danych o różnego rodzaju produktach, jesteśmy w stanie napisać również aplikację do generowania sprofilowanych treści (przydatne dla sklepów/firm usługowych) na podstawie danych o produktach/usługach/trendach znalezionych w sieci.

Jakich języków i technologii używamy?

Sercem naszych aplikacji jest język PHP, który odpowiada za przetwarzanie danych. MySQL to bazy danych, które magazynują informacje. Za wygląd treści i interakcje z użytkownikiem odpowiadają HTML, CSS oraz JavaScript.
Powyższy zestaw umożliwia tworzenie dynamicznych, funkcjonalnych, nowoczesnych i rozbudowanych aplikacji webowych.

Wybrane przykłady naszych aplikacji

Zarządzanie prywatną akademią dla dzieci

Napisaliśmy na indywidualne zamówienie aplikację do zarządzania kursami dla dzieci, która jest używana przez jedną z prywatnych akademii. Aplikacja ułatwia organizację zajęć i zarządzanie zarówno profilami dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli – w dużym skrócie jest to menadżer akademii dla najmłodszych. 

Główne funkcje to:

  1. Możliwość zakupu kursu przez rodzica i zapisania dziecka
  2. Podgląd przez rodzica postępów swojego dziecka i notatek od nauczycieli
  3. Przypomnienia o nadchodzących kursach
  4. Nauczyciele mogą zarządzać prowadzonymi przez siebie kursami i uczniami
  5. Właściciel akademii może zarządzać nauczycielami, rodzicami i dziećmi
  6. Wszystkie grupy mogą komunikować się ze sobą wewnątrz aplikacji
  7. Inne oczywiste funkcje: rejestracja, logowanie, edycja profilu itp.

 

Użyto technologii: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript

Metodyka wytwarzania: Agile

Całkowity czas realizacji: około 6 miesięcy, z czego po 3 tygodniach dostarczono już pierwszą funkcjonalną wersję i ją rozwijano.

Gromadzenie danych na temat produktów

Aplikacja stworzona na indywidualne zamówienie jednej z firm zajmujących się naprawą komputerów, laptopów i elektroniki użytkowej. Automatycznie przeszukuje wskazane źródła informacji, tworzy bazę danych o produktach i na jej podstawie generuje sprofilowane treści pod wyszukiwarki, bardzo użyteczne jeśli chodzi o marketing internetowy.

Główne funkcje to:

  1. Przeszukiwanie podanych stron pod kątem wskazanych typów treści (np. laptop z danym modelem procesora i karty graficznej)
  2. Gromadzenie danych wg. określonych przez nas reguł i kategorii
  3. Filtrowanie danych wg. kryteriów (cena, procesor, karta graficzna itp.)
  4. Generowanie sprofilowanych artykułów na podstawie znalezionych danych i zdefiniowanych przez nas kryteriów
  5. Automatyczne umieszczanie wygenerowanych artykułów na stronie internetowej (aplikacje w tym przypadki zintegrowano z systemem WordPress)
  6. Możliwość kasowania/edycji wygenerowanych artykułów

 

Użyto technologii: PHP, MySQL, HTML, CSS

Metodyka wytwarzania: Aglie

Całkowity czas realizacji: około 2 miesięcy z czego pierwszą działającą wersję dostarczono po tygodniu i ją rozwijano.

Katalogowanie i archiwizacje treści elektronicznych

Aplikacja napisana na zlecenie jednej z firm zajmujących się handlem treściami elektronicznymi w Internecie. Głównym jej zadaniem jest pomoc w porządkowaniu plików, opisywane według jednolitego schematu nazewnictwa i archiwizowane do postaci pliku ZIP lub RAR. Do każdego archiwum jest tworzony również plik HTML opisujący jego zawartość.

Główne funkcje to:

  1. Wygodne tworzenie listy cech danego pliku poprzez formularz
  2. Możliwość dodania do archiwum więcej niż jednego pliku (np. gdy archiwizowana jest książka posiadająca 3 części)
  3. Weryfikacja poprawności nazwy tworzonych plików (aby w nazwie pliku nie było niedozwolonych znaków)
  4. Przypomnienie o wysłaniu bazy archiwów na serwer jeśli ich ilość przekroczy 100
  5. Podgląd listy utworzonych archiwów i ich właściwości (rozmiar, data, godzina, użytkownik)
  6. Możliwość usuwania/edycji utworzonych archiwów 

 

Użyto technologii: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript

Metodyka wytwarzania: Agile

Całkowity czas realizacji: około miesiąca, z czego pierwszą działającą wersję dostarczono po 5 dniach i ją rozwijano.

Archiwizowanie rozwiązanych problemów na forach

Aplikacja ta przeszukuje fora internetowe pod kątem wątków, w których zostały rozwiązane różne problemy użytkowników (wątki z tagiem [SOLVED] i podobnymi). Archiwizuje te wątki i analizuje słowa kluczowe w nich użyte, tworząc bazę bezpośrednich odsyłaczy do danego forum, gdy ktoś wpisze w wyszukiwarkę aplikacji słowa kluczowe odpowiadające danemu wątkowi.

Główne funkcje to:

  1. Przeszukiwanie for internetowych z tagiem określającym czy problem został rozwiązany
  2. Analiza słów kluczowych użytych przez założyciela wątku łącznie z nazwą i cechami przedmiotu, którego dotyczy problem
  3. Możliwość ręcznego nadzorowania wybranych przez skrypt słów kluczowych i ich dodawania/kasowania/edycji
  4. Sortowanie zgromadzonych treści wg. wielu kryteriów
  5. Monitorowanie znalezionych wątków pod kątem pojawienia się nowych wpisów.
  6. Elastyczny tryb nadzoru znalezionej treści (auto, semi-auto, manual)

 

Użyto technologii: PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript

Metodyka wytwarzania: Aglie

Całkowity czas realizacji: około 11 miesięcy z czego pierwszą działającą wersję dostarczono po 2 miesiącach i ją rozwijano.

Planowanie, projekt, koszty - co i jak

Wytwarzanie oprogramowania jest dziedziną, w której nie da się określić całkowitych kosztów materialnych i niematerialnych danego przedsięwzięcia bez wcześniejszych konsultacji z klientem lub zespołem, który z tego oprogramowania będzie korzystał.

1

Musimy poznać Państwa potrzeby, zapoznać się ze środowiskiem w którym oprogramowanie ma działać, komu i w jaki sposób ma służyć, przewidzieć i przeanalizować mogące powstać komplikacje, ustalić hierarchię najważniejszych funkcji mającego powstać programu oraz ustalić terminy w jakich będziemy dostarczać kolejne wersje oprogramowania (trzymamy się zasad Agile – (czym jest Agile). Naprawdę warto poświecić czas na solidny wywiad i wielowarstwową analizę, ponieważ pomaga to jak najlepiej dopasować projekt do oczekiwań klienta i zaoszczędzi dużo czasu w przyszłości.

2

Na podstawie zebranych informacji przystępujemy do planowania i tworzymy wstępny projekt oraz kosztorys. Po skonsultowaniu go z Państwem i ewentualnym naniesieniu poprawek, zaczynamy pisać pierwsze linijki kodu i zmieniać Państwa oczekiwania w rzeczywisty, działający produkt.

3

Przez cały czas tworzenia aplikacji będziemy z Państwem w stałym kontakcie i będziemy starać się dostarczać w regularnych odstępach czasu kolejne wersje oprogramowania wzbogacone  o nowe funkcje i z naniesionymi poprawkami we wskazanych przez Państwa miejscach.

Tak w skrócie wygląda proces wytwarzania oprogramowania gdy zdecydują się Państwo na skorzystanie z usług naszego doświadczonego zespołu. Zachęcamy do kontaktu. Rozmowa nic nie kosztuje a pozwoli określić czy jesteśmy odpowiednią firmą do realizacji Państwa zlecenia.