< chcemiecstrone.pl />

strony internetowe | programowanie | web development

< chcemiecstrone.pl />

strony internetowe | programowanie | web development

Naprawa niedziałających stron internetowych

Awaryjny numer dla nagłych przypadków:
787-605-444
Dyspozycja 24/7

Jeśli potrzebna jest pilna pomoc bo:

Oferujemy ekspresową i priorytetową interwencję!
Wiemy jak ważne i krytyczne bywa czasami nieprzerwane i sprawne działanie strony internetowej, tym bardziej jeśli jest to sklep internetowy lub platforma do zarządzania funkcjonowaniem firmy. Jeśli znajdują się Państwo w takiej właśnie krytycznej sytuacji – działamy bezzwłocznie. Oczywiście zapraszamy także klientów z mniej pilnymi usterkami.

Ile kosztuje naprawa strony internetowej?

Cena takiej usługi zależy przede wszystkim od złożoności problemu z jakim przyjdzie nam się mierzyć. Wpływ na cenę ma też rodzaj interwencji, w przypadku interwencji pilnej naliczana jest za nią dodatkowa opłata. Cena uzależniona jest także od dostępu do zarządzania plikami i bazą strony internetowej (jeśli klient nie posiada haseł do serwera, bazy danych lub panelu administracyjnego strony – rozpoczęcie prac będzie utrudnione). Podobnie sprawa wygląda w przypadku dokumentacji – jeśli strona oparta jest kod pisany pod indywidualne zamówienie a jego struktura nie jest zbyt jasna ani czytelna – może to podnieść kwotę za usługę.  Niemniej jednak, dokładną cenę określimy po analizie problemu.

Proszę pamiętać o podaniu adresu strony w formularzu!

Najczęstsze problemy ze stronami internetowymi:

Przedstawiamy najczęstsze problemy z jakimi mierzymy się w przypadku stron internetowych naszych klientów.

1

Strona internetowa po prostu nie działa. Po wejściu na nią nic się nie wyświetla.

Po wpisaniu naszej strony w pasek adresu nic się nie wyświetla, strona pozostaje pusta. Odświeżanie nic nie pomaga, po prostu wszystko zniknęło. Za taki stan rzeczy może odpowiadać wiele czynników począwszy od problemów spowodowanych aktualizacjami (często spotykane w systemach CMS takich jak WordPress), kończąc na problemach z serwerem plików lub bazą danych. Najczęściej  okazuje się, że problem wbrew pozorom jest łatwy do rozwiązania, dlatego nie ma powodów do paniki. Jednak zachęcamy do szybkiego zgłoszenia problemu do nas gdyż niedostępność strony może wpływać na jej pozycje w wyszukiwarkach a w przypadki sklepów powodować spadek sprzedaży.

2

Strona nie ładuje się. Przeglądarka nie może odnaleźć takiego adresu.

Problem ten najczęściej napotykamy gdy właściciel domeny nie przedłużył na nią abonamentu. Im szybciej zorientuje się on, że domena wygasła tym większe szanse na jej ponowne uruchomienie bez żadnych strat. Innym, rzadziej spotykanym przypadkiem jest niewłaściwa konfiguracja serwerów nazw DNS odpowiadających za kierowanie domen na właściwe serwery na których znajdują się strony internetowe. Jeśli napotkali Państwo tego typu problem ze swoją stroną internetową, chętnie pomożemy go rozwiązać.

3

Po wejściu na stronę wyświetla błąd “500 internal server error”.

Ten błąd najczęściej występuje po stronie serwera gdy zostanie do niego skierowane zapytanie, którego nie jest w stanie poprawnie obsłużyć. Powodów może być wiele i zależy też od tego, jakie oprogramowanie obsługuje zapytanie na serwerze, na którym znajdują się pliki strony. Jednak najczęściej spotykamy się z tymi problemami w przypadku stron internetowych działających w oparciu o najpopularniejszy CMS jakim jest WordPress. Jeśli problem wystąpił nagle, to w ogromnej części przypadków spowodowane jest to aktualizacjami wtyczek, gdzie któraś z nich działa wadliwie albo jest niekompatybilna z innymi zastosowanymi na stronie. Jednak niezależnie od technologii zastosowanych na stronie, jesteśmy w stanie uporać się z większością tego typu problemów.

4

Na stronie wyświetla się błąd połączenia z bazą danych.

Ten błąd mówi nam bezpośrednio dlaczego strona nie działa, jednak jak to zazwyczaj bywa – przyczyn może być co najmniej kilka. Najczęstszy z nich to po prostu problem z serwerem baz danych, który może tymczasowo być niedostępny bo albo jest w konserwacji albo wystąpił jakiś problem z jego działaniem. Innym powodem może być błąd konfiguracji w plikach strony, mogły one zostać nadpisane przez aktualizacje albo przez złośliwe oprogramowanie – co jest najgorszym scenariuszem, gdyż w tym przypadku zdarzają się też incydenty ze skasowaniem całej zawartości bazy danych, jednak jeśli nasz hostingodwca robi regularne kopie zapasowe, to z dużym prawdopodobieństwem da się taką bazę i całą stronę odzyskać. Jeśli znaleźli by się Państwo w podobnej sytuacji – jesteśmy do Państwa dyspozycji!

5

Na stronie wyświetlają się dziwne, niepożądane treści, często o nieprzyjaznym charakterze.

Takie sytuacje zdarzają się najczęściej na popularnych systemach zrządzania treścią (czyli tak zwanych CMS’ach), które bardzo często rozbudowywane są o dodatkowe funkcjonalności za pomocą różnego rodzaju wtyczek, nad których kodem czasami ciężko sprawować kontrolę co może kończyć się wstrzyknięciem złośliwego kodu do plików naszej strony wykorzystując jej podatności (tak zwane vulnerabilities). Taki kod, czy też wirus, może wyświetlać na naszej stronie złośliwe treści o charakterze hazardowym, erotycznym albo innym, moralnie i prawnie wątpliwym. Niejednokrotnie zdarzało nam się usuwać tego typu wirusy ze stron naszych klientów więc jeśli Państwa strona też została zainfekowana – służymy pomocą!