Jestem z Brzegu – robię strony internetowe, tworzę oprogramowanie

No to ruszamy z robotą!

Jak na dobrego gospodarza tej strony i firmy – chciałbym się serdecznie przywitać i przedstawić siebie oraz moje przedsięwzięcie.

Nazywam się Kamil Janicki, mam 30 lat i pochodzę z Brzegu. Tu się urodziłem i wychowałem, tutaj chodziłem do szkoły i tutaj mam rodzinę oraz przyjaciół zatem jestem rodowitym Brzeżaninem 🙂


Kilka słów o mnie


Ile czasu jestem „w branży”?

Ciężko powiedzieć jednoznacznie – to zależy ;). Komputer dostałem w wieku 8 lat, rozkręciłem go chwilę później i nie potrafiłem go poskładać z powrotem. Pierwsze strony Internetowe zacząłem projektować i tworzyć 10 lat temu a dużą część z nich utrzymuję do dzisiaj, jednak stricte zawodowo robię to od ponad roku. Programowaniem zajmuję się od 4 lat a pierwsze komercyjne aplikacje zacząłem pisać około 2 lat temu i cały czas doskonalę swoje umiejętności oraz utrzymuję stworzone przez moją firmę oprogramowanie.

Co moja firma może Ci zaoferować?

Wszystko co związane z tworzeniem stron internetowych oraz wytwarzaniem oprogramowania. Potrzebna prosta strona-wizytówka? Nie ma sprawy. Potrzebny portal informacyjny? No pewnie że damy radę! A może sklep internetowy? Żaden problem!

Napisanie programu pod indywidualne zamówienie? To nasze ulubione wyzwanie. Piszemy aplikacje do zarządzania zleceniami, klientami, przedmiotami oraz do gromadzenia i przetwarzania wszelakich danych. Ale jeśli potrzebujesz czegoś naprawdę nietypowego – czekamy na wyzwanie!

Czy to lubię?

A jak! Inaczej nie było by tego wszystkiego. Bardzo lubię spotkania z klientami gdy opowiadają mi o tym czym się zajmują, o swojej firmie i jej historii a ja tworzę z tego skrupulatne notatki żeby potem przekuć je w stronę internetową która odzwierciedli działalność klienta. Lubię też wyzwania w postaci tworzenia oprogramowania na indywidualne zamówienie – gdy klient próbuje mi wytłumaczyć czego potrzebuje a ja w głowie już rysuję diagram aplikacji i tworzę kolekcję technologii, które będą potrzebne. Jednak w niewielkim mieście jakim jest Brzeg niezbyt często mam okazję spotkać się z klientem na żywo – częściej są to konferencje na Skype lub rozmowy telefoniczne. Dziwak ze mnie? Pamiętaj, że jestem „in-for-ma-ty-kiem” a oni zawsze są dziwni 😉

Moje prywatne zainteresowania

Dużo! Chociaż moim konikiem jest szeroko pojęta informatyka i „te całe komputery” – dokładniejsza dziedzina: strony internetowe i programowanie a także kwestie sprzętowe : naprawianie laptopów, pomaganie znajomym. W ich oczach z pewnością jestem typowym „komputerowcem” albo „informatykiem” – czyli muszę się znać na wszystkim, no bo przecież jestem „in-for-ma- ty-kiem”!

Poza pasjami związanymi z pracą zawodową – uwielbiam wycieczki rowerowe, kocham góry, bardzo lubię gotować (statystycznie to gotuję więcej od żony a do tego piekę ciasta – dzięki czemu znajomi mają dobry temat do żartowania ze mnie 😉 ) a na starość chciałbym zamieszkać w środku lasu gdzieś w Bieszczadach. No i moja największa „poboczna” pasja: piwowarstwo – tak! Warzę piwo i uwielbiam piwo! Z racji tego czym się zajmuję – założyłem stronę ( http://www.browarbrzeski.pl/ ) na której wraz z innymi znajomymi piwowarami, opisujemy co nawarzyliśmy oraz udzielamy porad.

Po co to piszę?

Chcę dać się poznać. Wydaje mi się, że każdy klient chciałby wiedzieć komu powierza zadanie wykonania strony, która będzie internetowym wizerunkiem jego działalności a jeszcze bardziej chciałby poznać osobę, która będzie odpowiadać za proces wytwarzania oprogramowania. Czasami łapię się na tym, że rozmawiam z klientem o wspólnych zainteresowaniach dużej, niż o samym zleceniu, ale to właśnie w takich zleceniach współpraca przebiega najlepiej i powstaje najlepszy produkt.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.